BOROWANIE? NIE DZIĘKUJĘ! Co można zrobić z białą plamką na zębie?

Dentysta Stomatolog - Warszawa Bielany Bemowo | Medic Dental

BOROWANIE? NIE DZIĘKUJĘ! Co można zrobić z białą plamką na zębie?

Leczenie początkowych zmian próchnicowych

Coraz częściej w gabinetach stomatologicznych dostępny jest zabieg z użyciem systemu ICON. Jest to stosunkowo nowa metoda leczenia początkowych zmian próchnicowych (tzw. białych plam), a także przypadków zmian szkliwa, takich jak fluoroza oraz wad szkliwa wywołanych przez uraz. Metoda ta jest brakującym ogniwem pomiędzy profilaktyką fluorkową, a tradycyjnym opracowaniem zęba pod wypełnienie. Pacjenci często zgłaszają się do stomatologa z pytaniem „co można zrobić z tą białą plamką na siekaczu?”. Lekarze dentyści chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, szukają skutecznych i mało inwazyjnych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że coraz częściej proponują innowacyjne rozwiązanie, jakim jest ICON.

ICON to inaczej infiltracja żywicą o bardzo płynnej strukturze. Zasada działania jest prosta: zmieniony obszar zostaje wstępnie wytrawiony, następnie nakładany jest infiltrant – wysoce płynna żywica – który wciągany jest w głąb porowatego szkliwa dzięki siłom kapilarnym. Żywicę utwardza się światłem lampy. W ten sposób kwasy próchnicogenne nie przenikają dalej do zęba. Początkowe stadium próchnicy zostaje zatrzymane bez utraty tkanek zęba.

Pacjenci, którym zastosowano tę metodę leczenia, są zadowoleni z efektów estetycznych. Badanie przeprowadzone przez Torres i wsp. wykazało, że zmiana po leczeniu ICON’em dopasowała się kolorystycznie do zęba, a najlepszy efekt wystąpił po 8 tygodniach od leczenia.

Zapraszamy do skorzystania z nowej, bezbolesnej metody leczenia.

Autor: lek-dent. Katarzyna Książeńska

Bibliografia:
DMG Broszura informacyjna dot. preparatu Icon, październik 2013

Medic Dental to klinika która świadczy kompleksowe usługi z zakresu stomatologii. Wysoka jakość leczenia poparta jest wieloletnim doświadczeniem, tradycją i pasją. Charakteryzuje nas indywidualne podejście do każdego pacjenta. Personel ustawicznie podnosi kwalifikacje zawodowe na kursach i szkoleniach. Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt. Placówka posiada umowę z NFZ.
Kontakt

Medic Dental
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Przychodnia Medyczna

Godziny przyjęć
Zegar | Medic Dental
  • Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
  • Sob. 8:00 - 16:00
  • Nd. nieczynne
Przewiń do góry