Aparat RTG

Aparat RTG | Medic Dental

Aparat RTG

Satelec X-Mind DC - aparat do zdjęć wewnątrzustnych

Aparat RTG Satelec X-Mind DC z systemem radiowizjografii Satelec X-Mind DC to aparat rentgenowski do zdjęć wewnątrzustnych z generatorem wysokiej częstotliwości. Technologia wysokiej częstotliwości przetwarzania pozwala na redukcję o ok. 30% dawki promieniowania miękkiego,tzn. promieniowania, które pochłaniane jest przez pacjenta, a nic nie wnosi dla jakości zdjęć rtg.

Dzięki zmiennej wartości napięcia oraz zmiennej wartości prądu anodowego możliwe jest uzyskanie zdjęć o odpowiednim kontraście i poziomach odcieni szarości. Wszystkie nowatorskie rozwiązania zastosowane w aparacie rtg gwarantują użytkownikowi bezpieczeństwo, niezawodność i ergonomię pracy.

Głowica RTG to nowoczesna konstrukcja gwarantująca najwyższy poziom bezpieczeństwa i ergonomię pracy-możliwość obrotu o 395. Głowica zawiera podwójną przesłonę i filtr eliminujący szkodliwe promieniowanie miękkie.

Aparat rentgenowski Satelec X-Mind DC został wyprodukowany zgodnie z dyrektywą EC 93/42/EEC. IEC 601-2-2 dotyczącą urządzeń medycznych. Posiada także międzynarodowe atesty ISO 9001, znak CE oraz pozytywną opinię PZH nr HR/R/12/A/2003.

System radiowizjografii umożliwia uzyskanie zapisu zdjęcia w formacie cyfrowym. Dzięki takiej formie zapisu lekarz stomatolog ma możliwość pomiaru długości kanału i zobaczenia jego anatomii. Radiowizjografia umożliwia lokalizację złamanych narzędzi, kontrolę szczelności wypełnień endodontycznych, badanie struktury kości oraz lokalizację zmian zapalnych korzenia zęba.

Medic Dental to klinika która świadczy kompleksowe usługi z zakresu stomatologii. Wysoka jakość leczenia poparta jest wieloletnim doświadczeniem, tradycją i pasją. Charakteryzuje nas indywidualne podejście do każdego pacjenta. Personel ustawicznie podnosi kwalifikacje zawodowe na kursach i szkoleniach. Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt. Placówka posiada umowę z NFZ.
Kontakt

Medic Dental
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Przychodnia Medyczna

Godziny przyjęć
Zegar | Medic Dental
  • Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
  • Sob. 8:00 - 16:00
  • Nd. nieczynne
Przewiń do góry