Tomograf komputerowy CS 8100 3D firmy Carestream

Jest to aparat wykonujący precyzyjne obrazowanie rentgenodiagnostyczne w formacie 2D i 3D. Obrazowanie Tomografem 3D jest idealnym rozwiązaniem dla potrzeb zabiegów endodontycznych, implantologii, chirurgii i ortodoncji. Urządzenie umożliwia lekarzowi pełną i dokładną (perfekcyjną) diagnozę w podstawowych jak i w zaawansowanych przypadkach. Dzięki wirtualnym rekonstrukcjom 3D, można zaplanować zabieg,a następnie przeprowadzić go w analogiczny sposób. Lekarz stomatolog może zobaczyć
wszystkie struktury anatomiczne pod dowolnym kątem, bez zniekształceń oraz nakładania się na siebie obrazów. Eliminuje to możliwość błędnej interpretacji i daje pełne zaufanie.
Badania charakteryzują się wysoką rozdzielczością i niskim promieniowaniem.
Wykorzystana w aparacie technologia tomografii stożkowej 3D CBCT emituje dawkę promieniowania wielokrotnie niższą niż przeciętny system CT tomografii komputerowej. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo pacjenta i jakość badań diagnostycznych.
Urządzenie wyposażone jest w cztery formaty obrazowania (od 4×4 cm do 8x9cm), pozwala to dobrać odpowiednią wielkość zdjęcia i zmniejszyć dawkę promieniowania. Aparat posiada szybki system skanowania co wpływa na krótki czas badania. Urządzenie zapewnia bardzo wysoką rozdzielczość zdjęć do 75 µm.
Z czytelnym obrazowaniem 3D nasi pacjenci będą mogli lepiej zrozumieć proponowany proces leczenia.
Tomograf komputerowy CS 8100 3D firmy Carestream zaspokaja wszystkie potrzeby rentgenodiagnostyki stomatologicznej.