Stomatologia estetyczna, wybielanie

Zadaniem stomatologii estetycznej jest przywrócenie zdrowego i pięknego uśmiechu. W naszej Klinice oferujemy szeroką gamę nowoczesnych rozwiązań dostosowanych do Państwa potrzeb:

Wybielanie zębów
Licówki
Korony pełnoceramiczne
Wypełnienia kosmetyczne
WYBIELANIE ZĘBÓW

Jest to zabieg usuwający plamy i przebarwienia z zębów, a także poprawiający ich kolor. W naszej Klinice wykonujemy wybielanie metodą natychmiastową (gabinetową) oraz z użyciem szyny nakładkowej (wybielanie nocne).

Wybielanie metodą natychmiastową

Klinika FLO Dent od 2007 r. preferuje nowoczesną technologię, stosowaną powszechnie przez osoby ze świata rozrywki i biznesu – system wybielania Beyond.

Metoda Beyond jest uważana na świecie za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów. Efekty wybielania tą metodą mogą być nawet o 30 proc. lepsze od wybielania nocnego (poprawa od 5 do 14 odcieni w skali Vita). Największą zaletą systemu Beyond jest to, że zabieg wybielania jest jednorazowy i trwa ok. 30-40 min.

Wybielanie metodą nakładkową

Metoda ta wymaga dwóch wizyt w gabinecie. Na pierwszej lekarz pobiera wycisk zębów pacjenta, na podstawie którego technik protetyczny wykonuje w laboratorium specjalnie uformowane szyny (nakładki).

Na następnej wizycie pacjent otrzymuje nakładki oraz żel wybielający. Wybielanie tą metodą trwa do 14 dni. Pacjent sam aplikuje żel do nakładek, a następnie umieszcza je na 6-8 godzin na zębach.

LICÓWKI

Licówki to doskonała metoda poprawienia estetyki uśmiechu. FLO Dent oferuje licówki kompozytowe i porcelanowe.

Licówki porcelanowe to bardzo cienkie płatki porcelany, wykonane w laboratorium dentystycznym, które są indywidualnie dobierane i dopasowywane. Licówki poprawiają kolor lub kształt zęba, a w pewnych przypadkach mogą zastąpić leczenie ortodontyczne.

KORONY PEŁNOCERAMICZNE

Obecnie najczęściej wykonywanymi koronami pełnoceramicznymi są korony z tlenku cyrkonu. Tlenek cyrkonu nazywany jest białym złotem, ze względu na swoje niezwykłe właściwości: ogromną wytrzymałość i przenikalność świetlną. Materiał ten jest bezkonkurencyjny w porównaniu do koron i mostów budowanych na metalu. Uzupełnia protetycznie z tlenku cyrkonu zachowują właściwości optyczne naturalnych zębów, wykazują dużą biozgodność i są hipoalergiczne.

WYPEŁNIENIA KOSMETYCZNE

Dzięki postępowi w dziedzinie materiałów kompozytowych stosowanych w stomatologii jesteśmy w stanie tak ukształtować wypełnienia, aby kolorystycznie i strukturalnie perfekcyjnie odzwierciedlały budowę naturalnego zęba.