Komputer zamiast strzykawki znieczula zęby

Znieczulenie Wand STA (Single Tooth Anasthesia) | Medic Dental

Komputer zamiast strzykawki znieczula zęby

Znieczulenie komputerowe

Komputer podający znieczulenie przed zabiegami stomatologicznymi, to urządzenie wyposażone w mikroprocesor kontrolujący proces podawania płynu dozowany niezwykle cienką igłą. Komputer samodzielnie steruje tempem podawania znieczulenia oraz ilością dozowanego płynu. Znieczulenie wnika powoli w tkankę z prędkością fizjologiczną, co sprawia, że zabieg jest łagodny i bezbolesny. Dzięki takiemu procesowi zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia silnego, rozpierającego bólu. Taki ból często towarzyszy metodzie tradycyjnej, kiedy nagłe wstrzyknięcie znieczulenia pod dużym ciśnieniem jest źródłem najsilniejszego bólu.

Wielką zaletą urządzenia jest możliwość znieczulenia jednego zęba, lub fragmentu szczęki. Zminimalizowane jest również ryzyko wystąpienia skutków ubocznych takich jak drętwienie policzków, sztywność ust i warg. Po zabiegu nie czujemy odrętwienia i możemy bez problemów mówić.

Statystyki podają, że blisko 50 % pacjentów znieczulanych komputerowo zupełnie nie odczuwa kontaktu igły z dziąsłem, pozostali opisują kontakt jako bardzo delikatny. Przy tradycyjnej metodzie znieczulania strzykawką, aż 75 % leczonych określa ból jako silny lub odczuwalny.

Medic Dental to klinika która świadczy kompleksowe usługi z zakresu stomatologii. Wysoka jakość leczenia poparta jest wieloletnim doświadczeniem, tradycją i pasją. Charakteryzuje nas indywidualne podejście do każdego pacjenta. Personel ustawicznie podnosi kwalifikacje zawodowe na kursach i szkoleniach. Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt. Placówka posiada umowę z NFZ.
Kontakt

Medic Dental
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Przychodnia Medyczna

Godziny przyjęć
Zegar | Medic Dental
  • Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
  • Sob. 8:00 - 16:00
  • Nd. nieczynne
Przewiń do góry